Veronika Volná

Jsem anglistka-fonetička, a právě teď dělám doktorát na Ústavu anglického jazyka a didaktiky. Zajímám se především o historickou lingvistiku a práci s jazykovými korpusy.

Měli byste o mně vědět, že toho mám ráda spoustu - třeba Jaroslava Seiferta, George Harrisona, a jednorožce. A taky mám ráda Filozofickou fakultu, která je mým druhým domovem už téměř deset let.

 

Chci, aby naše fakulta byla místem, kde se studentům i akademickým pracovníkům bude dobře žít a pracovat. S tím souvisí vytváření dobrého zázemí pro studium i odpočinek. Vždyť tu mnozí z nás tráví nemalou část svého dne. Za posledních pár let jsme v tomto ohledu mohli zaznamenat řadu pozitivních změn, ale neusínejme na vavřínech! Stále je co zlepšovat, ať už jde o rozšíření otevírací doby knihovny, či zavedení možnosti platit v bufetu ISICem.

 

Prezentace fakulty je dalším z klíčových bodů, a proto bych se chtěla především zaměřit na podporu akcí a projektů, které veřejnosti přibližují práci lidí na fakultě. Velmi pozitivně vnímám například loňský festival Open Square, pravidelně pořádaný Den latiny, ale i menší workshopy pro veřejnost. Jednou takovou vcelku opomíjenou oblastí je online streaming přednášek. Ráda bych se zasadila o to, aby FF poskytovala živé přenosy vybraných přednášek, které pak mohou mít mnohem širší dosah. Krom toho bychom tím vytrhli trn z paty studentům, kteří leží doma s chřipkou či mají složitější dojíždění.

 

Zatím mi na fakultě chybí prostor pro setkávání a budování dobrých kolegiálních vztahů mezi studenty z různých oborů. Myslím, že máme jeden druhému hodně co nabídnout, a pokud bychom větší měrou podporovali mezioborovou spolupráci, mohla by tak vznikat spousta zajímavých projektů.

 

Mám ráda svou fakultu i její studenty, a proto kandiduji do AS v rámci uskupení Není nám to jednorožec a podporuji také uskupení FFacultas Activa. Ráda bych, abychom v případě zvolení spolupracovali jako jednotná studentská kurie.

 

 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.