Štěpán Matějka

Štěpán je studentem 3. ročníku doktorského oboru český jazyk, v němž se zaměřuje na osvojování jazyka u dětí a další psycholingvistická témata. Členem akademického senátu FF UK byl již v ak. roce 2010/2011, kdy zároveň také zasedal v disciplinární komisi.

 

Do senátu kandiduje, protože by rád využil blízkou znalost fungování fakulty, kterou získal nejenom jako student, ale také jako sekretář a tajemník Ústavu jazyků a komunikace neslyšících. Na tomto ústavu je navíc koordinátorem pro zahraniční výjezdy studentů a pedagogů (např. Erasmus+). Tato práce mu dala možnost nahlédnout do chodu fakulty „z druhé strany“ a umožnila mu získat přehled o studijních předpisech a pravidlech,  fungování SIS a další problematice související se studiem. Díky každodennímu kontaktu se studenty pak má také představu o tom, jaké studijní záležitosti studenti během svého studia řeší.

 

 

V senátu by se chtěl zaměřit především na:

  • problematiku stipendií, zejména pak účelových stipendií na podporu studentských výjezdů do zahraničí (konference, workshopy, apod.), u kterých bych chtěl prosadit změnu, aby byla schvalována před výjezdem studenta, nikoli až po jeho návratu

  • problematiku studentských  grantů ­– GAUK, vnitřní granty

  • otázky spojené se studijním informačním systémem a studijními předpisy

 

Štěpánovi to není jednorožec.

Co vám?

 

 

 

 

 

 

 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.