Sára D. Vidímová

Studuji třetí ročník magistra politologie a nyní jsem podruhé na Erasmu v Paříži, kde pracuji mimo jiné na diplomce o současném francouzském populismu. Absolvovala jsem také bakalářské studium francouzské filologie a po návratu doufám ve zdárné dokončení magistra a v pokračování na doktorát.  

Proč kandiduji?

Po dobu studia jsem se aktivně zapojovala ve studentských spolcích, vedle spoluzaložení Studentského Majálesu jsem se nedávno také podílela na vytváření studentských prostor v Kampusu Hybernská. Uplynulé dva roky jsem působila ve fakultním senátu, což mi umožnilo realisticky nahlédnout, co je a co není možné změnit či prosadit. Chtěla bych na to navázat a dotáhnout do konce věci, které jsem buď pouze začala, anebo ani nezačala. Jsem také členkou univerzitního senátu, tudíž budu ráda na tomto přesahu stavět a univerzitní témata otevírat i na půdě fakulty, a naopak.

Co chci dělat?

  • více a lépe popularizovat senát, seznamovat s jeho činností všechny studenty a studentky

  • navrhnout společně s ostatními systém financování studentských aktivit tak, aby byl přehledný a transparentní

  • iniciovat koncepční diskuzi o modernizaci oborů, ale také o jejich prezentaci navenek

  • podílet se na tom, aby byla fakulta otevřená, moderní, spravedlivá a k životnímu prostředí šetrná. Budu navazovat na debaty o sexuálním násilí, budu se zajímat o tristní mzdy našich akademiků a akademiček (v koordinaci s fakultními odbory) a budu se také zabývat možnostmi pro začínající badatele a badatelky (kariérní řád, vnitřní a jiné granty na studentskou vědu, doktorské studium)

 

Kandiduji za uskupení Není nám to jednorožec, a zároveň podporuji uskupení FFacultas Activa. V případě zvolení se chci zasadit o to, abychom spolupracovali v rámci jednotné studentské kurie.

 

 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.