Sára Drahokoupil Vidímová

Sára na fakultu nastoupila v roce 2010. Patří k těm, kdo se po ukončení střední vůbec nemohli rozhodnout, na jaký obor jít. Podala si desítky přihlášek, aby nakonec zkusila štěstí na francouzské filologii. Po dvou letech si rozhodla přibrat ještě politologii. Nyní je v prvním ročníku NMgr. na oboru politické teorie a současné dějiny a baví ji to. Jelikož studovala francouzštinu a strávila semestr na pařížské škole Sciences Po, je momentálně jejím hlavním odborným zájmem současný francouzský populismus.

 

V průběhu studia začala více pronikat do studentských aktivit a do činnosti spolků, působila v Pražské univerzitní skupině Amnesty International, kde se podílela například na organizaci Romského týdne, stála u zrodu Studentského Majálesu, který tři roky vedla a jehož koordinaci momentálně předává dalším aktivním studentům a studentkám. Po dobu jednoho roku byla také místopředsedkyní Studentské Unie Univerzity Karlovy.

 

Sára si myslí, že jí dosud toho fakulta dala opravdu hodně, takže se jí rozhodla něco vrátit a kandidovat do akademického senátu.

Pokud bude zvolena, tak:

  • chce být senátorkou, kterou budete znát (bude vás informovat, bude s vámi konzultovat, budete ji moc číst na sociálních sítích, budete se s ní potkávat při studentských aktivitách)

  • chce spoluvytvářet otevřenou a sociálně spravedlivou fakultu, nastolovat témata, která se týkají rovnosti pohlaví či sociálního znevýhodnění

  • chce vypracovat systematickou podporu spolkům a studentským aktivitám


Sáře fakulta není jednorožec. 

Co vám?

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.