Martina Vokáčová

Druhým rokem dělám doktorát na Ústavu českého jazyka a teorie komunikace (o metonymii v gramatice), od března působím jako asistentka na Ústavu germánských studií (na nederlandistice) a už delší dobu pracuju na Oddělení vědy (jako koordinátorka SIS). Po dlouhém přemýšlení, co si s touhle schizofrenní pozicí počít, jsem se rozhodla zkusit ji využít v senátu i v dalším funkčním období. Poskytuje mi totiž velmi dobrou představu o tom, kde se na fakultě nacházejí místa s potenciálem ke zlepšení a jaké reálné prostředky jsou pro to k dispozici.


Od roku 2016 jsem členkou senátu a myslím, že se nám tam některé věci povedly, a něco nepovedlo vůbec. A právě kvůli tomu druhému bych ráda v senátu ještě setrvala. Za důležité pokládám také zachování alespoň částečné kontinuity ve složení senátu – aby bylo možné sledovat konzistenci povolebních postojů vedení fakulty s těmi předvolebními.


Jsem také členkou studijní komise, která je významným aktérem v diskuzi o podmínkách, které budou obory muset plnit pro to, aby si zachovaly samostatnost, a ráda bych tam i nadále dbala o to, aby tyto podmínky nediskriminovaly malé obory.


Kandiduju v rámci uskupení Není nám to jednorožec se sympatiemi k uskupení FFacultas Activa. Věřím, že bychom dohromady mohli tvořit zodpovědnou a akceschopnou studentskou kurii.

 

 

 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.