Martin Roček

Studuji druhý ročník navazujícího magisterského studia obecných dějin na Ústavu světových dějin se zaměřením především na historii středověké Evropy. Od svého nástupu na fakultu v roce 2012 se aktivně podílím na organizaci zdejšího dění, ať již z počátku jako člen Spolku studentů historie nebo dnes jako autor aplikací a propagačních materiálů pro fakultu, například nové aplikace pro hodnocení výuky.

Proč jsem se rozhodl kandidovat? Od roku 2016 jsem členem komise pro informační zdroje, což mi poskytlo interní pohled do problémů spojených s knihovnami a výpočetní technikou na naší fakultě. Myslím, že právě v tomto směru je možné ještě mnoho věcí změnit. Výpočetní technika v knihovnách je poměrně opotřebovaná, pokrytí eduroamem náladové.  Některé oborové knihovny jsou otevřené jen v době, kdy se do nich nedostanete a stále je tu otázka otevření knihovny Jana Palacha o večerech.

Chtěl bych se také zaměřit na kvalitu výuky, která se liší obor od oboru. Některé informace prosáknou do evaluací, ale myslím si, že v tomto případě by bylo mnohem přínosnější tlačit na vedení ústavů a pedagogy, aby reflektovali přání a názory svých studentů. Stejně tak aby byly sylaby a informace k jednotlivým kurzům zveřejňovány včas a se všemi náležitostmi. Za důležité považuji také, aby každý ústav poskytoval výuku několika předmětů v cizím jazyce.

Nakonec považuji za důležité, aby naše fakulta vypadala a vystupovala jako moderní instituce, živá a přístupná nejen studentům, ale také široké veřejnosti. Považuji také za zásadní, aby se fakulta naučila oslovovat své studenty a informovat je o svém dění.

Kandiduji v rámci uskupení Není nám to jednorožec a podporuji také uskupení FFacultas Activa. Rád bych, abychom v případě zvolení spolupracovali jako jednotná studentská kurie.

 

 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.