Luboš Studený

Studuji ve třetím, a doufám posledním, ročníku navazujícího magistra překladatelství: čeština - němčina a hospodářské a sociální dějiny, kdy se zabývám v zásadě už jen psaním diplomky. Rovněž velmi doufám, že budu na historii pokračovat v doktorském studiu, kam mám v úmyslu se hlásit.

Na fakultě se tedy pohybuji už nějaký ten pátek a to snad i poměrně aktivně. Od svého vstupu na fakultu jsem členem Spolku studentů historie, kde mám za sebou velkou řadu (i velkých) akcí, či jsem se loni snažil pomáhat v oživování prostorů v Hybernské. Poslední dva roky jsem také strávil v akademickém senátu, kde jsem byl členem komise pro informační zdroje, kde jsem se účastnil vývoje reformy knihoven a nakonec jsem po Sáře Vidímové na chvíli převzal i funkci studentského zástupce v kolegiu děkana.

Po dvou letech v senátu si uvědomuji, jak dlouhá doba je nutná pro jakoukoliv změnu. V senátu bych tedy rád pokračoval v komisi pro informační zdroje a soustředil se na tematiku knihoven. Dále chci být nadále hlasem na podporu malých oborů, které možná čekají těžké časy. Chci podpořit ztransparentnění peněz na podporu studentských aktivit, kdy bych se chtěl zasadit, aby minimálně nějakou část peněz rozdělovala přímo studentská kurie. Nakonec hlavním důvodem je to, že za mého působení se vydala fakulta určitým směrem a já bych chtěl mít možnost tento směr dál více ovlivňovat.

 

Kandiduji v rámci nejlepšího uskupení Není nám to jednorožec.

 

 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.