Kateřina Bělehrádková

Kateřina je v 1. ročníku NMgr. hispanistiky a v 2. (byť dočasně přerušeném) ročníku iberoamerikanistiky. Z praktických důvodů stejně jako většina fakulty se snaží získat pedagogické minimum. Zajímá se o korpusovou lingvistiku, jazyky v kontaktu a česko-kubánské vztahy ve 20. století. V minulém akademickém roce se pokusila obohatit studentský život v prvním patře hlavní budovy coby duchovní matka Hispánského filmového klubu.

 

V roce 2014 se stala členkou akademického senátu a chvíli jí trvalo, než se v tomhle vesmíru zorientovala. V letošních volbách se rozhodla kandidovat znovu, protože si uvědomuje důležitost senátu, není jí jedno, co se s fakultou a na fakultě děje, a taky proto, že na to má nervy.

 

Má za sebou zocelující zkušenosti ze zahraniční a disciplinární komise. Jako zástupkyně senátu se podílela na výběrovém řízení na aktuálního provozovatele fakultního bufetu. Protože si dobře uvědomuje jeho negativa stejně jako jeho potenciál – a má odhodlání zasadit se o odstranění prvního a rozvinutí druhého, pokusí se situaci napravit.


V rámci širší senátní agendy se zajímá mj. o akreditace a fond mobility, který by chtěla víc přiblížit studentům, aby ho využívali a věděli, jak o něj snadným způsobem zažádat. Z těch lehčích témat by nejen kvůli sobě ocenila víkendový provoz knihovny, zrušení papírových ubrousků na záchodech a pitelnou kávu ve všech budovách FF. S panem Jednorožcem si na to všechno chce posvítit.

 

Jestli vám je fakulta jednorožec, tak jí teda ne.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.