Studuji 2. ročník Švédských studií a Obecné lingvistiky. Zároveň pracuji od listopadu jako pomocná vědecká síla na Ústavu obecné lingvistiky.

Ve volném čase hraji na housle a violu, jsem členem smyčcového orchestru a věnuji se komorní hře. Vím proto, jak je mezi lidmi důležitá souhra, má-li se dospět k dobrému výsledku.

Během svého studia jsem si všiml několika věcí, které nefungují, jak by mohly, a byť mohou vypadat jako maličkosti, pro každodenní pohyb v rámci fakulty jsou přeci jen podstatné. Jedná se např. o sdělení knihovny o konci výpůjční lhůty, které člověk obdrží často příliš pozdě. Řešení je nasnadě – zasílat studentům upozornění dříve či ve dvou vlnách.

Problémem snad každého studenta je hlad. Role bistra na FF je tedy klíčová. Rád bych prosadil delší otevírací dobu a lepší zásobování, aby se nestalo, že během odpoledne má člověk na výběr pouze z drahých baget.

V tomto semestru jsem byl svědkem toho, že se nerealizoval volitelný předmět z toho důvodu, že v rámci ústavu pro něj nebylo možné najít místnost. Provozní záležitosti by neměly omezovat výuku. Chtěl bych se zasadit o větší propojení využívání prostorů jednotlivých kateder, které by mělo vést jednak k důstojnému prostředí pro výuku a jednak k adekvátnímu prostorovému využití jednotlivých místností.

V senátu bych rád usiloval o to, aby problémy, které mají jednoduchá řešení, byly jedoduše vyřešeny.

Kandiduji společně se svým bratrem Matějem v rámci uskupení Není nám to jednorožec a zároveň podporuji uskupení FFacultas Activa.

 

 

JAN ČERMÁK

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.