Jakub na FF UK nastoupil v roce 2011 na bakalářský obor etnologie. V průběhu studia si vyzkoušel studovat druhý obor, biologii na PřF UK, ale z toho nakonec sešlo a zůstal jen při etnologii. Následně strávil půl roku na studijním pobytu na Novém Zélandu na Universitě Otago v Dunedinu. V současné době studuje 1. ročník NMgr. obor etnologie. Jakubův primární akademický zájem je folkloristika, přesněji pomezí slovesného folklóru a mytologie, ale hospodě a seminárních pracích se také zabývá etnologií a antropologií.

 

V univerzitním životě se projevuje primárně ve spolkové činnosti. Ať už se jedná o Spolek pro aktivní etnologii, PAKET, kde pomáhá s tím, co mu zrovna přijde pod ruku, nebo současně jako místopředseda ve Studentské radě FF UK. Někteří ho také můžete znát ze Studentského Majálesu, jako krále Řezníka, kde hrdě hájil zájmy studentů FF UK.

 

Do senátu kandiduje, protože by rád pomohl něco změnit, ale už ho nebaví jen tak přihlížet. Kandiduje už podruhé, ale v senátu by byl nováčkem, zastává totiž názor, že vždy je potřeba svěží vítr do plachet. Jakub by rád využil své zkušenosti a znalosti, které nabral ve studentských spolcích a na zahraničním pobytu a pomohl je tak aplikovat na fakultní úrovni. Rád se drží hesla, všechno jde, když se chce.

 

V senátu by se pak chtěl:

  • Primárně podporovat studentské spolky a aktivity a obzvlášť začleňování spolků do struktur fakulty.

  • Dále hájit studenty tzv. malých oborů a také studenty studující v Celetné 20, odkud sám „pochází.“

  • A následně se zabývat problematikou akreditací, která je v poslední době palčivé téma.

 

Jakubovi fakulta není jednorožec.

Co vám?

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Hynek Vozáb

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.