FAKULTA ODPOVÍDAJÍCÍ AKTUÁLNÍMU STOLETÍ

  • je ekologická: Chceme ekologické sušáky na toalety, ne papírové ubrousky, které při namočení zapáchají, každý si jich vezme pět, a když máte štěstí, dalších dvacet se jich na vás vysype.

  • třídí odpad, a to všechen a všude.

  • je chutná: Podporujeme přeměnu fakultního bufetu s ne příliš kvalitním a chutným jídlem v bistro, kde se vaří a peče z kvalitních fairtrade potravin, kde se dá najíst i vegansky a bezlepkově a kam se člověk přijde nasytit i duševně (všemi deseti jsme pro pořádání všemožných spolkových akcí v bistru!). V minulém semestru jsme si všimli, že jídlo v Bistru Bazaar chutná méně než dřív, to snad byl ale jen dočasný pokles, každopádně uděláme všechno pro to, aby v Bazaaru chutnalo všem.

  • je zdravá: Ne vždy ale má člověk čas skočit do bistra a trn z hladové paty mu pomůže vytrhnout automat. Zasadíme se o to, aby se i v automatech dalo koupit dobré a kvalitní jídlo a pití, protože ne každý se chce nacpat šunkovou bagetou a půl roku prošlou čokoládovou tyčinkou a zalít to kolou.

  • je vybavená: alespoň jedna velká barevná kopírka pro všeobecné použití.

  • je genderově korektní: Chceme, aby se v oficiálních dokumentech používal genderově senzitivní jazyk. Ze zahraničních zkušeností víme, že toalety nemusí být nutně zvlášť pro muže a ženy. Zřízením unisexových toalet fakulta deklaruje své pochopení, že ne všichni cítí příslušnost k jednomu pohlaví. A i ti, kdo ji cítí, jistě na toaletě ocení větší intimitu, než dnes poskytují tenké zdi končící ve výšce dvou a půl metru. A kromě toho je to ohromně praktické, protože se tak předchází vytváření front. Nepůjde samozřejmě o pouhou změnu piktogramu na vchodech všech existujících toalet, tento krok si žádá stavební úpravy a zpočátku může jít o testovací verzi v jednom patře. Na toaletách, které jsou/zůstanou pánské, chceme přebalovací pulty.

  • je útulná: Chceme se cítit na fakultě jako doma, protože pro většinu z nás to koneckonců je druhý domov. Doma si ale máme kde sednout. Proto chceme dál vést dialog s vedením fakulty o tom, co a jak udělat pro to, aby se na fakultě dalo příjemně spočinout.